За якими критеріями доступно діагностувати інсульт у ранній стадії?

За якими критеріями доступно діагностувати інсульт у ранній стадії?

Львів, інсульт, догляд за хворими після інсульту, дім престарілих

Львів, інсульт, догляд за хворими після інсульту, дім престарілихБагато фахівців з усією підставою вважають, що реабілітація після інсульту найбільш ефективна тоді, коли проводиться рання діагностика. Це дуже важливий аспект у світлі статистичних даних, які опублікувала ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я). Згідно з невтішною інформацією, щороку на планеті близько 450 тисяч людей зазнають судинної травми головного мозку, більшість із постраждалих — жінки. Щохвилини під час нападу, стверджують вчені медики, вмирає щонайменше 1,5 мільйона мозкових клітин, тому негайне реагування та швидка допомога надзвичайно важливі. За якими критеріями доступно діагностувати інсульт у ранній стадії? Це дуже важливе питання, тому що чим раніше звернутися до лікаря, коли помітили щось подібне і тривожне у себе чи родича, тим більша ймовірність, що догляд за хворими після інсульту пройде максимально результативно.

Найпоширеніші ознаки інсульту корисно знати всім!

Симптоми цієї небезпечної травми судин, внаслідок якої починається некроз мозкових тканин, різноманітні, але в результаті часто приводять пацієнта у відділення інтенсивної терапії. Через 2-3 тижні, вже після того, як минула криза та життю постраждалого нічого не загрожує, у кращому випадку стартує реабілітація після інсульту. Нагадаємо, що чим раніше почнеться відновлення, тим більше буде ефект — набагато більша ймовірність того, що постраждалий повністю усуне проблеми та відновити нормальний функціонал: мовлення, рухливість рук і ніг, адекватне мислення та здатність до взаємодії з іншими людьми в суспільстві.

Симптоми інсульту, на які не завжди звертають увагу

  • Двоїться в очах, картинка навколишнього замутнена. Таку ознаку більшість із нас схильна списати на загальну втому на роботі чи в побуті, тому з подібними скаргами зазвичай не поспішають звернутися до лікаря. Хоча розмитість зору, роздвоєння предметів і падіння, як би сказати, різкості зображення має викликати природне занепокоєння. Тим більше, що інсульт здатний заблокувати судину, за якою відбувається кровопостачання ока. В результаті зір помітно погіршується. Звертаємо увагу, що такий симптом може бути єдиним. Це призводить до того, що цей прояв тромбозу або іншої судинної травми проходить без вживання необхідних заходів діагностики та медичного забезпечення.
  • Німіють руки. На перший погляд, цілком звичайне оніміння верхніх кінцівок, наприклад, після сну в незручній позі, може означати ознаку інсульту. Але якщо минає кілька хвилин, а чутливість у руці так і не прийшла в норму, а загальна слабкість зберігається або навіть наростає, то це може свідчити про те, що пошкоджено важливу артерію, що зв’язується безпосередньо з хребтом.
  • Невиразне та уповільнене мовлення. Буває так, що людина важко вимовляє фрази через дію знеболюючих препаратів у рамках процедур, які вона проходить у дантиста. Однак, якщо немає об’єктивних причин до подібних проявів, це може бути апоплексичний удар або крововилив у мозок. Потрібно негайно викликати швидку допомогу: особливо у ситуації, коли мовна дисфункція супроводжується нездатністю симетрично посміхнутися. При інсульті один куточок рота завжди опущений, а м’язи обличчя як би застигають. Це дуже тривожна ознака.
  • Нездатність зберегти рівновагу у звичайній ситуації може бути наслідком прийому занадто великої дози алкогольного напою, що містить етиловий спирт (етанол), або втоми після фізичної праці, спортивного тренування тощо. Але навіть при відносно легкому інсульті знижується кровопостачання головного мозку, а це неминуче веде до труднощів, які ми описали вище. Втрату рівноваги у такій ситуації зазвичай супроводжує запаморочення та загальна слабкість у кінцівках. За такої симптоматики людина може впасти і таким чином травмуватись ще більше. Потрібно негайно сісти чи лягти (не забудьте підкласти щось на кшталт подушки під голову!) — і в такому положенні чекати на приїзд професійних медиків.
  • Проблеми з пам’яттю та мисленням. Постраждала від інсульту людина насилу підбирає (і згадує!) потрібні слова, коли намагається щось сказати. Це свідчення того, що надзвичайно погіршилася не лише пам’ять, а й травмувалася здатність мислити. За таких симптомів рахунок йде на хвилини — терміново викликайте команду інтенсивної допомоги! Вкотре нагадуємо, що лише кваліфіковані медичні працівники спроможні допомогти та виконати необхідні маніпуляції.
  • Дуже болить голова. Гострий головний біль, який нагадує мігрень, якщо у людини є подібна схильність. На жаль, часто такому симптому не надають належного значення, тому що приймають за хворобливу дію магнітної бурі або за наслідки вчорашнього вживання спиртних напоїв. Однак необхідно чітко розмежовувати прояви із загальною симптоматикою. Інсульт теж може початися з больового синдрому в голові, але потім виявляються й інші ознаки, які вже в жодному разі не можна ігнорувати. Periculum est in mora, говорили древні латиняни — зволікання подібно до смерті. Це саме той випадок, коли мудрість старовини є повністю актуальною в наші дні. Якщо виникає невластивий Вам або Вашому родичу головний біль (особливо різкий і стійкий), потрібно терміново і невідкладно викликати швидку допомогу, але до прибуття медиків не займатися самолікуванням — Ви можете нашкодити, а наслідки можуть бути непередбачуваними.

На закінчення додамо, що приватний дім престарілих у Львові організує догляд за хворими після інсульту за вищим розрядом, а низька ціна відновлення дозволить скористатися послугами кожній українській родині. Адміністрація пансіонату для літніх прагне допомогти співгромадянам, тому вартість проживання, харчування, гігієнічної опіки та програми реабілітації (масаж, фізкультура, гімнастика) відповідає тій складній ситуації в країні, яку викликала війна в Україні. На будь-якій сторінці мережевого ресурсу представлені контакти та номер телефону, за яким доступна детальна та абсолютно безкоштовна консультація.

Корисні статті
Приватний будинок для літніх людей «Вілла Львів» — це кваліфікований догляд за інвалідами

В Україні, як і в деяких інших країнах, чимало інвалідів пенсійного віку. Люди з особливими

догляд за інвалідами, будинок для людей похилого віку, Львів, Львівська область, ціна, вартість, реабілітація
Корисні статті
Реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — це універсальне відновлення здоров’я пацієнта

Травма голови, на жаль, наздоганяє наших співгромадян іноді у найнесподіваніших ситуаціях.

реабілітація після ЧМТ, відновлення, лікування, Львів, будинок престарілих, ціна, вартість
Корисні статті
Реабілітація після оперативного лікування різноманітних захворювань

Захворювання, які потребують оперативного лікування, зустрічаються досить різноманітні

реабілітація після операції, відновлення, догляд за хірургічними хворими, приватний, будинок для літніх людей, Львів, Львівська область
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг