Реабілітація після інфаркту

Реабілітація після інфаркту у Львові передбачає повну відмову від тютюнопаління, вживання напоїв, що містять етанол (етиловий спирт), безперервне моніторування показника АТ (артеріальний тиск), заняття ЛФК (лікувальна фізкультура) та різноманітний масаж, що сприяє регенерації організму на клітинному рівні та забезпечує стабілізацію кровообігу.

З-поміж факторів, які дуже значущі для одужання, відзначимо дієтичне харчування. Дієта формується досвідченим фахівцем з урахуванням необхідності зниження показника холестерину в крові, високий вміст якого призводить до судинних патологій та перешкоджає нормальному кровотоку в життєво важливих органах, у тому числі в серцевому апараті.

Відновлення після інфаркту міокарда на «Віллі Львів» (Львівська область) базується на медикаментозній терапії, фізіотерапії та створенні для пацієнта благотворного способу життя, важливою складовою якого є поживна дієта з мінімальним вмістом тваринних жирів та простих вуглеводів. Білок та клітковина складають основу дієтичного харчування, в якому обов'язково присутні нежирні сорти риби, птиці та м'яса, легка кисломолочна продукція, горіхи, оливкова олія, цільнозерновий хліб, овочі та фрукти.

Відновлення функцій серцево-судинної системи, нормалізація роботи серця та кровообігу у Львові

Лікування після інфаркту у Львові передбачає відновлення мовних функцій та нормальної роботи органів сприйняття навколишнього — це зір та слух. В індивідуальний комплекс заходів, спрямованих на повернення до нормального життя та самообслуговування постраждалих після серцевого нападу, обов’язково включені фізіопроцедури, лікувальна гімнастика, вправи на унікальних тренажерах для реновації рухових здібностей та універсальна стимуляційна терапія.

Основні принципи реабілітації включають:

 • ранній старт відновлення;
 • систематичність та поетапність;
 • планомірність та організованість;
 • індивідуальність та комплексність.

Комплексна реабілітація після інфаркту:

 • фізіотерапія;
 • механотерапія;
 • рефлексотерапія;
 • дихальна гімнастика;
 • лімфодренажний масаж;
 • вправи статики та динаміки;
 • масаж шийно-комірцевої зони;
 • масаж верхніх та нижніх кінцівок;
 • пасивна та активна гімнастика в суглобах;
 • масаж живота з вісцеральними техніками.

Інформація про інфаркт

Раптове припинення кровопостачання серцевого апарату, яке здійснюється за однією з артерій, призводить до того, що серце перестає функціонувати. Один із серцевих м’язів гине, якщо закупорювання або перекриття кровоносної артерії відбувається протягом 15 і більше хвилин. Інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця — це стани, коли в один із сегментів органу перестає надходити кров. У деяких випадках через 10 хвилин дефіцит крові призводить до некрозу окремої ділянки серцевого апарату. Некроз знекровленого сегмента серця називається інфарктом міокарда.

Громадяни віком від 40 до 70 років перебувають у групі ризику, оскільки у цих вікових категоріях явно проявляються передумови для розвитку серцево-судинних патологій.

Основні фактори ризику розвитку інфаркту:

 • куріння;
 • ожиріння;
 • цукровий діабет;
 • спадковість;
 • малорухливий спосіб життя;
 • хронічні захворювання серцево-судинної системи (артеріальна гіпертензія і т.д.).

Ознаки інфаркту

 • слабкість та нудота;
 • виступає холодний піт;
 • біль у грудях, частіше зліва;
 • запаморочення, втрата рівноваги та навіть свідомості;
 • біль поширюється в ліву руку, передпліччя, шию, нижню щелепу, іноді іррадіює в обидві верхні кінцівки.

Зазначимо, що нерідко інфаркт розвивається без больового синдрому. Часто напад, що вже стався, та його наслідки виявляються під час обстеження, яке пов’язане з регулярними оглядами або скаргами в рамках перебігу хронічної серцево-судинної хвороби.

Ознаками інфаркту, що наближається, бувають стенокардія або тахікардія, які бувають пов’язані з ще одним вкрай небезпечним для життя захворюванням — ішемічна хвороба серця.

Причини інфаркту міокарда

 • Атеросклероз артерій, які до серцевого м’яза безпосередньо доставляють кров.
 • Виникає звуження або повне закупорювання просвіту судини.
 • Такий самий непоправний вплив на стан судини має гострий тромбоз.
 • Ішемічна хвороба серця часто призводить до катастрофічного збільшення в’язкості крові: цей анамнез часто передує інфаркту.

Основні причини інфаркту — це хвороби та патогенні обставини: хронічна хвороба серця, серцева недостатність, ожиріння, цукровий діабет, алкоголізм, тютюнопаління, наркотична залежність, хронічний стрес, психоемоційна перенапруга, депресія та інші неврологічні розлади.

Що робити насамперед при інфаркті міокарда?

Якщо ознаки симптоми інфаркту не викликають сумнівів, життєво необхідно негайно викликати професійних медиків. Чим швидше приїде швидка допомога, тим більша ймовірність того, що пацієнт залишиться живим або наслідки серцевого нападу будуть незначними.

До приїзду лікарів хворому необхідно забезпечити повний спокій та можливість безперешкодно дихати свіжим повітрям.

Якщо больовий синдром у грудях виник під час фізичної напруги (на роботі, у побутовій ситуації чи у спортзалі), то діяльність потрібно негайно припинити та залишатися у стані спокою до надання першої медичної допомоги.

Лікування інфаркту міокарда

Під час госпіталізації після серцевого нападу проводиться медикаментозне лікування інфаркту міокарда. Метою лікування є стабілізація кровопостачання ураженого сегмента серця, а також нормалізація кровообігу серцевого апарату загалом. Неприпустимим є тромбоутворення, яке здатне викликати рецидив.

Нагадаємо, що повторний інфаркт має вкрай негативні наслідки, після яких слідує мінімум важка інвалідизація.

У плані хірургічного лікування серцевого апарату найкращі результати демонструє ангіопластика судин. Зазначимо, що цей метод не потребує безпосереднього впливу на серце. Малоінвазивний оперативний процес проводиться через прокол шкірного покриву, куди за контролюючої участі рентгенівського апарату лікар вводить спеціальний катетер, знаходить звужену ділянку в коронарній артерії та встановлює в ній стент. Стентування перешкоджає склеюванню стінок судини та нормалізує кровопостачання ураженого сегмента серцевого м’яза. Даний метод є достатньо ефективним, а також переважний в косметичному аспекті і в плані стерильності, так як не залишає порізів і шрамів.

Відновлення після інфаркту міокарда у Львові

Реабілітація після інфаркту, яку пропонує Клініка Відновлення «Вілла Львів» (Львівська область), демонструє відмінні результати та має низку об’єктивних переваг.

 • Пацієнтам клініки доступні медичне та санітарне обслуговування, яке гарантують професійні послуги доглядальниці та чергова медсестра, що уважно контролює прийом медикаментів точно за розкладом.
 • Фізіотерапія, лікувальна фізкультура та масаж повертають пацієнтам здатність до самообслуговування та допомагають повернутися до нормального життя. За реалізацію реабілітаційної програми відповідають досвідчені невролог, реабілітолог та терапевт.
 • Кожен комплекс вправ та заходів, які передбачає індивідуальне відновлення після інфаркту (Львів), складений на основі вивчення персонального анамнезу та клінічної картини кожного окремого кейсу.

Нагадаємо також, що ціна, за якою здійснюється реабілітація після серцевого нападу та ускладнень серцево-судинного захворювання, відповідає поточній ситуації в країні. При нарахуванні суми, що виражає вартість оздоровчого курсу у Клініці Відновлення, адміністрація враховує соціальні та економічні труднощі у населення, до яких призвела війна в Україні.

Послуги комплексної реабілітації після інфаркту: Ціна послуги
Лімфодренажний масаж 600 грн
Масаж верхніх та нижніх кінцівок 600 грн
Електроміостимуляція 400 грн
Масаж живота з вісцеральними техніками 600 грн
Електронейростимуляція 400 грн
Консультація та огляд підопічного. Цілодобова медична сестра з повним скринінгом та спостереженням за станом пацієнта. Цілодобовий догляд нянь з усім спектром гігієнічних послуг. П’ятиразове збалансоване харчування, стіл 10. Комфортабельні палати з телевізором, кондиціонером та ортопедичними ліжками. 600 грн за добу
Щоденна консультація та огляд підопічного. Цілодобова медична сестра з повним скринінгом та спостереженням за станом пацієнта. Цілодобовий догляд нянь з усім спектром гігієнічних послуг. П’ятиразове збалансоване харчування, стіл 10. Комфортабельні палати з телевізором, кондиціонером та ортопедичними ліжками. від 9 000 грн на місяць
Комплексна реабілітація: різні техніки та методики, що дозволяють збільшити м’язову силу та знизити м’язовий тонус, відновити функції опорно-рухового апарату, створення індивідуальної програми (у програму включені всі необхідні види лікувальних масажів, ЛФК). 16 000 грн на місяць
Курс лікувальних масажів та гімнастики: створення індивідуальної програми лікувальних масажів реабілітологом-масажистом, ЛФК, пасивна, активна та дихальна гімнастика, масаж ШКЗ, масаж нижніх кінцівок, масаж верхніх кінцівок, масаж грудної клітки, массаж локальний за квадрантами, массаж живота з вісцеральними техніками та ін. 9 000 грн на місяць
Інфузійна терапія (крапельниці): надається консультація лікаря-невролога, лікаря-терапевта, призначення необхідних медикаментів, незалежно від кількості крапельниць надається індивідуальна медсестра. 600 грн за добу
ЕКГ-скринінг: зняття кардіограми кожні 10 днів протягом календарного місяця, консультація лікаря-терапевта, лікаря-невролога. 400 грн за добу
Комплексна реабілітація: всілякі техніки та методики, що дозволяють збільшити м'язову силу та знизити м'язовий тонус, відновити рухову активність, створення індивідуальної програми (до програми включені всі необхідні види лікувальних масажів, п'ятиразове харчування та повний пансіон). 2 100 грн за добу
Курс масажів та гімнастики: створення індивідуальної програми лікувальних масажів реабілітологом-масажистом, пасивна, активна та дихальна гімнастика, п'ятиразове харчування та повний пансіон. 1 500 грн за добу
Повний пансіон «Все включено»: цілодобовий догляд нянечок, п'ятиразове харчування, весь спектр гігієнічних процедур, цілодобові медсестри, інфузійна терапія, ЕКГ-скринінг, щоденний огляд та консультація лікаря-невролога, лікаря-терапевта. 800 грн за добу
Реабілітаційний денний стаціонар: всілякі техніки та методики, що дозволяють збільшити м'язову силу та знизити м'язовий тонус, відновити рухову активність, створення індивідуальної програми (до програми включені всі необхідні види лікувальних масажів). 900 грн один сеанс
Наші співробітники
Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт.

Рябокінь Роман Сергійович

Фізичний терапевт, мануальний терапевт, реабілітолог, масажист.

Болдуреску Юрій Олексійович

Реабілітація після інсульту, перелому шийки стегна, різних травм кінцівок та хребта, дифузної м'язової атрофії, після оперативного лікування та тривалого перебування у стаціонарі.

Кифорук Олена Олександрівна

Лікар терапевт, сімейний лікар вищої категорії.

Мартинова Тетяна Анатолiївна

Лікування дорослих пацієнтів з патологією нервової системи в умовах неврологічного стаціонару та подальшого ведення таких пацієнтів.

Утяганова Ольга Сергіївна

Лікування захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної, серцево-судинної систем.

Грозова Діана Олександрівна

Лікування захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної, серцево-судинної систем.

Наші відео
Райцентри регіону Львівська область
 • Дрогобич
 • Золочів
 • Самбір
 • Стрий
 • Червоноград
 • Яворів
Райони міста Львів
 • Шевченківський район
 • Франківський район
 • Сихівський район
 • Личаківський район
 • Залізничний район
 • Галицький район
Мікрорайони та житлові масиви міста Львів
 • Богданівка
 • Боднарівка
 • Вулька
 • Великі Кривчиці
 • Білогорща
 • Батальна
 • Голоско
 • Замарстинів
 • Знесіння
 • Збоїща
 • Індія
 • Кульпарків
 • Клепарів
 • Кастелівка
 • Кайзервальд
 • Кривчиці
 • Козельники
 • Левандівка
 • Личаків
 • Майорівка
 • Новий Львів
 • Наукова
 • Новий Світ
 • Погулянка
 • Пасіки
 • Підзамче
 • Площа Ринок
 • Персенківка
 • Пироговка
 • Рясне
 • Сихів
 • Сигнівка
 • Сріблястий
 • Санта Барбара
 • Скнилів
 • Снопків
 • Софіївка
 • Филипівка
 • Фридрихівка
 • Цетнерівка
 • Штіллерівка
 • Ялівець

Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг