Реабілітація після інсульту

Клініка Відновлення пансіонату для літніх «Вілла Львів» (Львівська область) здійснює комплекс заходів, які безпосередньо спрямовані на відновлення (повне чи часткове) органічних порушень та на соціальну реадаптацію пацієнтів після ішемічного, субарахноїдального, кардіоемболічного та геморагічного інсульту. Реабілітація забезпечить точну діагностику, інтенсивне лікування інсульту, дозволить скоротити відсоток інвалідизації серед хворих, допоможе природним можливостям спонтанного відновлення функцій, які порушені внаслідок серцево-судинної патології або гострого нападу, або прискорить та доповнить цей процес. Курс відновлення після інсульту включає лікувальну гімнастику, заняття на тренажерах, масаж, фізіопроцедури, стимуляційне лікування.

Основні принципи реабілітації включають:

 • ранній старт відновлення;
 • систематичність та поетапність;
 • планомірність та організованість;
 • індивідуальність та комплексність.

Комплексне відновлення кровопостачання головного мозку та реновація функцій системи кровообігу після інсульту у Львові

Комплексна реабілітація після інсульту це:

 • фізіотерапія;
 • механотерапія;
 • масаж голови;
 • рефлексотерапія;
 • масаж грудної клітини;
 • електроміостимуляція;
 • дихальна гімнастика;
 • електронейростимуляція;
 • лімфодренажний масаж;
 • вправи статики та динаміки;
 • масаж шийно-комірцевої зони;
 • масаж верхніх та нижніх кінцівок;
 • локальний масаж спини за квадрантами;
 • вправи для розвитку дрібної моторики;
 • масаж живота з вісцеральними техніками;
 • пасивна та активна гімнастика в суглобах.

Найважливішими аспектами, якими займається реабілітація після інсульту (Львів), є відновлення рухових функцій рук і ніг, реновація розумових здібностей, відновлення мови, зору і слуху. Відновити слух, здатність чути мову, з якою до пацієнта звертаються оточуючі, дуже важливо.

Реабілітація слухового апарату після інсульту

Відновлення слуху після інсульту — це важлива частина оздоровчих заходів, за результативність яких несуть відповідальність терапевт та оториноларинголог. Спеціальні вправи в рамках проведення індивідуального комплексу з реабілітації базових функцій організму пацієнта, який постраждав після інсульту, обов’язково спрямовані на відновлення здатності чітко чути, виразно вимовляти слова та складати їх у осмислені фрази.

Інформація про інсульт

Які види інсульту спостерігаються у медичній практиці?

Апоплексичний удар, крововилив у мозок та інші види судинних потрясінь, що викликають геморагія (розрив судини), ішемія (звуження судини), емболія (закупорка судини згустком крові з артерії іншого органу), тромбоз та інші судинні захворювання, призводять до порушення головного мозку. Внаслідок небезпечної травми гинуть тисячі мозкових клітин та починається некроз тканин. Внаслідок цього виникає безліч дисфункцій в органах та органічних системах — мислення притуплюється, втрачається пам’ять, у кінцівках, шиї та м’язах спини настає повний або частковий параліч (парез), слабшає зір та слух. Причини інсульту та його характеристики різні за своїм патогенезом, тому фахівці виділяють кілька основних типів.

Основні види інсульту

Ішемічний інсульт

 • Тромболітичний інсульт. Тромб утворюється в артерії, через яку кров надходить у певну ділянку головного мозку. Найчастіше причиною, через яку утворюється атеросклероз, тромбоз та інші підвиди закупорювання судин, є надлишковий холестерин або білкові сполуки, що нашаровуються на стінках судини та перешкоджають нормальному кровотоку.
 • Емболічний чи кардіоемболічний інсульт. Так називається порушення кровопостачання мозку, що відбувається, коли тромб із серця (ембол) переміщується до судини головного мозку (серцева емболія). Коли тромб потрапляє в мозок з легені і блокує роботу артерії, це легенева емболія.

Геморагічний інсульт

 • Внутрішньочерепний або інтракраніальний крововилив відбувається через розрив судини, що призводить до наповнення кров’ю тканин постраждалої ділянки головного мозку.
 • Субарахноїдальний інсульт. Цей крововилив із розірваної артерії призводить до наповнення кров’ю простору між черепом та мозком у ділянці арахноїдальної мембрани.

ТІА (транзиторна ішемічна атака)

 • Порушення у постачанні кров’ю головного мозку, яке припиняється протягом кількох хвилин чи годин.
 • Подібний збій у кровообігу зазвичай передує важчому загостренню судинної патології, внаслідок якого виникають серйозні наслідки.

Зазначимо, що у медичній практиці переважно зустрічається ішемічний інсульт. У пацієнтів цей вид загострення судинної патології спостерігається найчастіше — до 85% клінічних випадків. Однак відносно рідкісний геморагічний інсульт проходить важкіше, а його ускладнення набагато складніше усунути та повернути постраждалій людині колишні можливості.

Симптоми інсульту

У більшості кейсів ознаки порушення кровопостачання головного мозку виявляються таким чином:

 • обличчя стає асиметричним;
 • кінцівки перестають нормально рухатись;
 • спостерігається загальна слабкість та незручність;
 • відсутня координація;
 • відбувається втрата рівноваги;
 • істотно слабшають зір та слух;
 • мислення і пам’ять занепадають.

Після інсульту в людини часто змінюється соціальна поведінка, вона втрачає пізнавальні та комунікативні можливості. Пацієнту важко згадати щось життєво важливе, він перестає впізнавати близьких та добре знайомих людей.

Лікування та реабілітація після інсульту

 • Зазначимо, що дуже важливо одразу зателефонувати медикам та викликати швидку допомогу відразу ж, як тільки у людини виникли ознаки інсульту. Чим швидше він отримає професійну медичну допомогу, тим менша ймовірність того, що наслідки інсульту будуть важкими або навіть незворотними.
 • Спочатку лікування після інсульту здійснюється у клінічному відділенні неврології, де вживаються початкові заходи щодо збереження життя пацієнта та діагностування ймовірних ускладнень. Цей період займає в середньому від одного до чотирьох тижнів.
 • Постинсультна терапія має два основні напрями — профілактика рецидиву та лікування наслідків судинної травми. Важливість профілактики повторного інсульту цілком зрозуміла — рецидив здатний призвести до драматичного результату або, як мінімум, до посилення вже існуючих ускладнень, тобто до повної інвалідизації пацієнта.
 • Найбільш поширені наслідки інсульту — це порушення рухової системи. Для реновації опорних та рухових функцій потрібно від 2-3 місяців до 1 року та більше. Реабілітація після інсульту у Львові нерідко триває близько 2 років, але деякі оздоровчі заходи потрібно проводити до кінця життя.
 • Так, лікувальна фізкультура (ЛФК) та гімнастика чергуються за інтервалами, а різноманітний масаж із знеболюючими мазями та лосьйонами допомагає усунути больовий синдром та сприяє прискоренню регенерації тканин. Програму відновлення реалізують реабілітолог, мануальний терапевт та масажист, які мають достатньо досвіду у цій сфері та здатні буквально поставити пацієнта на ноги.
 • Усуненням мовних дисфункцій займається логопед, а оториноларинголог прикладає всі зусилля, теоретичні знання та практичний досвід для того, щоб повернути пацієнтові слух після інсульту.

Дуже важливо, щоб у той час, коли проводиться кваліфікована реабілітація на «Віллі Львів» (Львівська область), підопічний перебував у товаристві однолітків, які добре розуміють одне одного та із задоволенням спілкуються. Гуртки за інтересами, в’язання, вишивання та інше рукоділля, взагалі арт-терапія, спільний перегляд телебачення та кінофільмів надзвичайно сприяють відновленню нормальної роботи слухового та мовленнєвого апаратів, а також підтримують та посилюють мислення, яке сильно постраждало після інсульту.

Гіпертонія (артеріальна гіпертензія), гіпотонія (артеріальна гіпотензія), миготлива аритмія, патологія серцевих клапанів, цукровий діабет та серцева недостатність є тими факторами, що збільшують ймовірність рецидиву. Профілактичні заходи найкраще, як і програму реабілітація після інсульту у Львові, розпочинати максимально раніше після інциденту.

Підкреслимо, що ефективна профілактика після інсульту займає близько 4 років, протягом яких необхідно назавжди відмовитися від шкідливих звичок (куріння та напої, що містять етанол або етиловий спирт), а також правильно харчуватися — вживати в їжу легкі сорти м’яса, птиці, риби. а також горіхи, оливкову олію, дієтичні сорти кисломолочної продукції, цільнозерновий хліб, багато овочів та фруктів.

Послуги комплексної реабілітації після інсульту: Ціна послуги
Лімфодренажний масаж 600 грн
Масаж верхніх та нижніх кінцівок 600 грн
Електроміостимуляція 400 грн
Масаж живота з вісцеральними техніками 600 грн
Електронейростимуляція 400 грн
Консультація та огляд підопічного. Цілодобова медична сестра з повним скринінгом та спостереженням за станом пацієнта. Цілодобовий догляд нянь з усім спектром гігієнічних послуг. П’ятиразове збалансоване харчування, стіл 10. Комфортабельні палати з телевізором, кондиціонером та ортопедичними ліжками. 600 грн за добу
Щоденна консультація та огляд підопічного. Цілодобова медична сестра з повним скринінгом та спостереженням за станом пацієнта. Цілодобовий догляд нянь з усім спектром гігієнічних послуг. П’ятиразове збалансоване харчування, стіл 10. Комфортабельні палати з телевізором, кондиціонером та ортопедичними ліжками. від 9 000 грн на місяць
Комплексна реабілітація: різні техніки та методики, що дозволяють збільшити м’язову силу та знизити м’язовий тонус, відновити функції опорно-рухового апарату, створення індивідуальної програми (у програму включені всі необхідні види лікувальних масажів, ЛФК). 16 000 грн на місяць
Курс лікувальних масажів та гімнастики: створення індивідуальної програми лікувальних масажів реабілітологом-масажистом, ЛФК, пасивна, активна та дихальна гімнастика, масаж ШКЗ, масаж нижніх кінцівок, масаж верхніх кінцівок, масаж грудної клітки, массаж локальний за квадрантами, массаж живота з вісцеральними техніками та ін. 9 000 грн на місяць
Інфузійна терапія (крапельниці): надається консультація лікаря-невролога, лікаря-терапевта, призначення необхідних медикаментів, незалежно від кількості крапельниць надається індивідуальна медсестра. 600 грн за добу
ЕКГ-скринінг: зняття кардіограми кожні 10 днів протягом календарного місяця, консультація лікаря-терапевта, лікаря-невролога. 400 грн за добу
Комплексна реабілітація: всілякі техніки та методики, що дозволяють збільшити м'язову силу та знизити м'язовий тонус, відновити рухову активність, створення індивідуальної програми (до програми включені всі необхідні види лікувальних масажів, п'ятиразове харчування та повний пансіон). 2 100 грн за добу
Курс масажів та гімнастики: створення індивідуальної програми лікувальних масажів реабілітологом-масажистом, пасивна, активна та дихальна гімнастика, п'ятиразове харчування та повний пансіон. 1 500 грн за добу
Повний пансіон «Все включено»: цілодобовий догляд нянечок, п'ятиразове харчування, весь спектр гігієнічних процедур, цілодобові медсестри, інфузійна терапія, ЕКГ-скринінг, щоденний огляд та консультація лікаря-невролога, лікаря-терапевта. 800 грн за добу
Реабілітаційний денний стаціонар: всілякі техніки та методики, що дозволяють збільшити м'язову силу та знизити м'язовий тонус, відновити рухову активність, створення індивідуальної програми (до програми включені всі необхідні види лікувальних масажів). 900 грн один сеанс
Наші співробітники
Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт.

Рябокінь Роман Сергійович

Фізичний терапевт, мануальний терапевт, реабілітолог, масажист.

Болдуреску Юрій Олексійович

Реабілітація після інсульту, перелому шийки стегна, різних травм кінцівок та хребта, дифузної м'язової атрофії, після оперативного лікування та тривалого перебування у стаціонарі.

Кифорук Олена Олександрівна

Лікар терапевт, сімейний лікар вищої категорії.

Мартинова Тетяна Анатолiївна

Лікування дорослих пацієнтів з патологією нервової системи в умовах неврологічного стаціонару та подальшого ведення таких пацієнтів.

Утяганова Ольга Сергіївна

Лікування захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної, серцево-судинної систем.

Грозова Діана Олександрівна

Лікування захворювань дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної, серцево-судинної систем.

Наші відео
Райцентри регіону Львівська область
 • Дрогобич
 • Золочів
 • Самбір
 • Стрий
 • Червоноград
 • Яворів
Райони міста Львів
 • Шевченківський район
 • Франківський район
 • Сихівський район
 • Личаківський район
 • Залізничний район
 • Галицький район
Мікрорайони та житлові масиви міста Львів
 • Богданівка
 • Боднарівка
 • Вулька
 • Великі Кривчиці
 • Білогорща
 • Батальна
 • Голоско
 • Замарстинів
 • Знесіння
 • Збоїща
 • Індія
 • Кульпарків
 • Клепарів
 • Кастелівка
 • Кайзервальд
 • Кривчиці
 • Козельники
 • Левандівка
 • Личаків
 • Майорівка
 • Новий Львів
 • Наукова
 • Новий Світ
 • Погулянка
 • Пасіки
 • Підзамче
 • Площа Ринок
 • Персенківка
 • Пироговка
 • Рясне
 • Сихів
 • Сигнівка
 • Сріблястий
 • Санта Барбара
 • Скнилів
 • Снопків
 • Софіївка
 • Филипівка
 • Фридрихівка
 • Цетнерівка
 • Штіллерівка
 • Ялівець

Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг