Така тяжка травма мозку, як ішемічний або геморагічний, субарахноїдальний інсульт, потребує тривалого та скрупульозного відновлення. Однак важко достатньо однозначно відповісти на питання як довго триває відновлювальний період після інсульту. У відповідь включено багато факторів. Нагадаємо, що все індивідуально. Приватний будинок для людей похилого віку «Вілла Добра» (Львів, Львівська область) вигідно відрізняється від подібних геронтологічних закладів Західної України тим, що практикує виключно персональний підхід у кожному оздоровчому кейсі. Саме тому реабілітація після інсульту у виконанні досвідчених фахівців (невролог, мануальний терапевт, масажист, реабілітолог) цього закладу, як правило, ефективна та приносить підопічним відчутні результати.
Які фактори насамперед впливають на тривалість відновлювального процесу?
- Вік потерпілого чи постраждалої. Справді, по суті це багато в чому вирішальний фактор. Для вікової категорії 65+, коли люди з особливими потребами, які досягли поважних років, переживають апоплексичний удар, крововилив у мозок, розрив аневризми або ЧМТ (черепно-мозкова травма), така подія здатна мати летальний кінець або, як мінімум, проходити в надзвичайно важких наслідками.
- Шкідливі звички. Куріння та зловживання спиртними напоями, що містять етанол (етиловий спирт), дуже негативно впливає на серцево-судинну, вегетативну, нервову (центральну та периферичну), дихальну, ендокринну та травну системи. Саме тому інсульт наздоганяє не лише тих, хто досяг похилого віку, а й до певної міри ще молодих людей. Зазначимо, що «омолодження» тих, хто зазнав ТІА (транзиторна ішемічна атака), зафіксувала статистика, яку надала ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я).
- Хронічне захворювання. Насамперед це ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, вегето-судинна (ВСД) або нейроциркуляторна дистонія, соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи, артеріальна гіпертензія. Дані недуги неминуче залучають інсульт, який проявляється у вигляді тромбозу (закупорювання кровоносної судини тромбом) або пошкодження стінок кровотоку, що зрештою призводить до дефіциту кровопостачання головного мозку та некрозу тканин.
- Недостатньо рухливий стиль повсякденного життя. У групі ризику ті, хто уникає фізичних навантажень і мало рухається день у день, віддаючи перевагу статичному становищу за кермом автомобіля, сидінню в кріслі або на стільці в ході робочих процесів, а також насилу «відривається» від дивана або ліжка у вільний години неспання .
- Надмірна вага тіла щодо зросту або просто ожиріння, яке надає на серцево-судинну систему людини непосильне навантаження.
- Спадкова схильність. Хвороби серця та судин, що передаються від покоління до покоління. Для таких людей важливо якомога раніше діагностувати проблему та вживати регулярних профілактичних заходів, які здатні перешкоджати згубному загостренню.
Які заходи передбачає ефективна реабілітація після інсульту?
- Медикаментозна терапія, яку призначає кваліфікований невролог після того, як ретельно вивчив анамнез патології у конкретному кейсі підопічного, та ознайомився з результатами актуального аналізу біологічних матеріалів, на основі чого робить правильне, по-справжньому дієве призначення.
- Скрупульозне дотримання графіка прийому медикаментів, який завжди чудово дотримується приватного геріатричного пансіонату «Вілла Добра» у Львові. Послуги доглядальниці та чергова медсестра завжди передбачають моніторування своєчасності прийому ліків постояльцями.
- Дієтичне харчування. У літньому віці важливо дотримуватися ретельного балансу білків, вуглеводів і жирів під час прийому їжі. Білки необхідні літнім українцям для поповнення неминучої втрати м’язової маси, яка зумовлена похилим віком. Однак також потрібні бобові культури, цільнозерновий хліб і, особливо, овочі та фрукти. Для кожного гостя пансіонату доступна оздоровча дієта, що складається з смачних та корисних страв.
- Масаж, фізіотерапія, ЛФК (лікувальна фізкультура) та гімнастика, які проходять за індивідуальним регламентом та коригуються фахівцями залежно від поточного самопочуття підопічного.
Відновлення свідомості та мислення після інсульту
Дуже важливо для того, щоб реабілітація після інсульту приносила відчутну користь, усунути мовні та когнітивні дисфункції. Реновація цих здібностей та повсякденної самостійності у побуті та гігієні найбільш успішна тоді, коли постраждала людина перебуває в суспільстві розуміючих один одного однолітків та доброзичливого персоналу. Саме такі умови надає своїм гостям приватний будинок для людей похилого віку «Вілла Добра» Львів.