Реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — це універсальне відновлення здоров’я пацієнта

Реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — це універсальне відновлення здоров’я пацієнта

реабілітація після ЧМТ, відновлення, лікування, Львів, будинок престарілих, ціна, вартість

реабілітація після ЧМТ, відновлення, лікування, Львів, будинок престарілих, ціна, вартістьТравма голови, на жаль, наздоганяє наших співгромадян іноді у найнесподіваніших ситуаціях. Але часом ця травмуюча подія цілком передбачувана. Наприклад, коли вже третій рік поспіль триває війна в Україні чи вік людини сягає цифри 65+. Зрозуміло, перебування в екстремальній обстановці саме собою допускає ймовірні поранення, переломи, забиті місця і навіть найдраматичніший фінал. Однак люди з особливими потребами, що досягли поважних років, постійно перебувають у групі ризику, оскільки у них часто спостерігається погана координація, запаморочення, втрата рівноваги, найчастіше діагностовано остеопороз, для якого характерні крихкість і ламкість кісток, а також інші хронічні та невиліковні патології. Після такої сумної події необхідна реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — універсальне відновлення здоров’я пацієнта найкраще здійснює медичний центр або спеціалізована установа для людей похилого віку. Поспішаємо повідомити для мешканців регіону Львівська область, що для ослаблених через хворобу пенсіонерів завжди відкритий приватний будинок для літніх людей «Вілла Львів», в якому недорого доступний догляд за лежачими хворими та кваліфіковане відновлення після ЧМТ.

Найбільш поширені причини ЧМТ

Черепно-мозкова травма (ЧМТ) відбувається в різних ситуаціях, включаючи:

 • Дорожньо-транспортні пригоди: автомобільні аварії, аварії за участю мотоциклів, велосипедів та пішоходів призводять до ЧМТ через силу удару або внаслідок струсу мозку.
 • Падіння: падіння з висоти, на тверду поверхню або на голову здатні спричинити хворобливу ЧМТ із патогенними наслідками.
 • Спортивні травми: травми, які отримані під час занять спортом, особливо в контактних видах спорту або за участю в екстремальних спортивних змаганнях.
 • Насильницькі дії: напади, бійки, побої в більшості випадків призводять до черепно-мозкової травми.
 • Промислові або домашні нещасні випадки: травми, отримані на виробництві або в домашніх умовах, наприклад, удари предметами, падіння зі сходів тощо.
 • Військові дії: участь у бойових діях, поранення чи вибухи здатні призвести до черепно-мозкової травми.

ЧМТ буває різного ступеня тяжкості, від легкого струсу мозку до тяжких ушкоджень, які потребують серйозного лікарського та медикаментозного забезпечення, а також скрупульозної реалізації програми реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ).

Що включає комплекс відновлення після ЧМТ?

Комплекс відновлювальних заходів та реабілітація організму після черепно-мозкової травми (ЧМТ) зазвичай включають кілька етапів і заходів, що спрямовані на відновлення функцій мозку, на реновацію рухових навичок і адаптацію до повсякденного життя.

Ось основні компоненти такого комплексу поновлення постраждалого організму:

 • Медичне лікування: включає спостереження та лікування під контролем лікарів, застосування лікарських препаратів, реабілітаційні процедури для поліпшення кровообігу та харчування мозку.
 • Фізична реабілітація: використовує вправи для відновлення м’язового тонусу, координації рухів, збільшення сили та гнучкості. Це насамперед лікувальна фізкультура (ЛФК), фізіотерапія та різноманітний масаж.
 • Логопедична реабілітація: спрямована на відновлення та розвиток мови, на розуміння мови, читання та письмо. Включає різні вправи та тренування під керівництвом логопеда.
 • Психологічна підтримка: допомога пацієнту та його сім’ї в адаптації до емоційних та психологічних труднощів, які пов’язані з подією, що травмувала пацієнта, та з відновленням після нього.
 • Соціальна реабілітація: спрямована на відновлення навичок самообслуговування, спілкування з оточуючими, а також навчання нових здібностей, що дозволяють адаптуватися до змінених умов життя.
 • Навчання сім’ї та оточуючих: навчання рідних та близьких пацієнта догляду за ним, розумінню його потреб та ефективним способам підтримки.
 • Повторні консультації та контроль: регулярні обстеження (щодня!) та консультації лікарів та спеціалістів для контролю за станом пацієнта та корекції реабілітаційної програми.
 • Навчання та повернення до роботи: допомога пацієнтові у поверненні до колишньої чи нової роботи, залежно від його можливостей та стану здоров’я. Цей пункт відноситься до молоді та громадян середньої вікової категорії.

Комплекс реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) потребує індивідуального підходу. Програма переважно включає різні методики та заходи залежно від ступеня тяжкості травми та індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Корисні статті
Приватний будинок для літніх людей «Вілла Львів» — це кваліфікований догляд за інвалідами

В Україні, як і в деяких інших країнах, чимало інвалідів пенсійного віку. Люди з особливими

догляд за інвалідами, будинок для людей похилого віку, Львів, Львівська область, ціна, вартість, реабілітація
Корисні статті
Реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — це універсальне відновлення здоров’я пацієнта

Травма голови, на жаль, наздоганяє наших співгромадян іноді у найнесподіваніших ситуаціях.

реабілітація після ЧМТ, відновлення, лікування, Львів, будинок престарілих, ціна, вартість
Корисні статті
Реабілітація після оперативного лікування різноманітних захворювань

Захворювання, які потребують оперативного лікування, зустрічаються досить різноманітні

реабілітація після операції, відновлення, догляд за хірургічними хворими, приватний, будинок для літніх людей, Львів, Львівська область
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг