Паліативна допомога, яку надає гостям приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра», доступна всім членам сімей підопічних
На превеликий жаль, у житті літніх українців нерідко відбувається така сумна подія, як очікування приблизно певного терміну смерті. Виною цьому невиліковні патології – онкологія (рак), остеопороз, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера, судинна деменція та інші тяжкі недуги. У такій ситуації дуже складно знаходити душевні сили для продовження боротьби із хворобою та збереження нормальної життєдіяльності. Бюджетні організації перевантажені запитами на підтримку, тому цілком природно звернутися у приватну патронажну службу. Паліативна допомога, яку надає гостям приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра», доступна всім членам сімей підопічних. Сам термін походить від стародавнього латинського слова «pallium», яке в перекладі українською означає плащ, покривало, рядно або накидку. Таким чином стає зрозумілим зміст цього виду благодійної опіки. Не йдеться про те, щоб викорінити захворювання. Сенс паліативної підтримки в усуненні больових та інших симптомів за допомогою потужних анальгетиків, душевної та суспільної участі у долі стражденного.
Що включає паліативна допомога (Львів)?
Згідно із українським законодавством, певні категорії громадян країни можуть розраховувати на безоплатну паліативну допомогу. Проте, далеко не всі цивільні особи здатні сподіватися на цей закон. До того ж безкоштовна допомога в багатьох випадках надається на дуже низькому і матеріальному, і професійному рівні. Багато громадян зовсім не можуть на неї претендувати або для цього необхідно пройти безліч бюрократичних процедур. Приватний хоспіс «Вілла Добра» надає своєчасну паліативну підтримку вісім тим, хто її потребує, а також їхнім найближчим родичам. Ціна на дану послугу найнижча у регіоні Львівська область та місто Львів. Однак рівень сервісу має європейську кваліфікацію, а вартість паліативної допомоги сформована з урахуванням складної економічної та соціальної ситуації в Україні.
Який порядок має паліативна опіка?
- Усувається больовий синдром у пацієнта — проводиться знеболювання за допомогою спеціальних сильнодіючих медикаментів.
- Фармакологічна підтримка базових органічних функцій.
- Психологічна опіка невиліковного постояльця та його рідних.
- Соціальна адаптація, пробудження бажання жити, спілкування з оточуючими, зацікавленість, захопленість, спільні заняття та хобі.
- Догляд за онкологічним хворим, тяжкохворим, обтяженим іншими невиліковними патологіями.
- До моменту завершення хвороби з самого першого звернення сім’ю супроводжують досвідчені невролог і медсестра, забезпечуючи комплекс заходів, які значно полегшують ситуацію і у фізичному, і в духовному, і в моральному, і в психологічному плані.
Коли паліативна допомога потрібна?
- Хворій людині та всім її близьким людям настійно потрібна паліативна допомога тоді, коли медики, які представляють кваліфікований медичний центр чи лікарню, встановили незворотність патології. Що підтверджено відповідними документами та експертизою в офіційно встановленому форматі. Патологія може відноситися до різних органічних систем, а також бути спадковою хворобою.
- Переважно паліативна допомога надається хворим, яких долає онкологічне захворювання. Як правило, це найважча стадія недуги (IV). Така форма надалі не піддається ні хірургічному, ні іншому лікуванню, яке можна вважати ефективним.
- У тому випадку, коли на основі офіційного лікарського висновку діагностовано захворювання, яке очікувано призведе до смерті через кілька років або десятиліть, застосовується консервативне лікування. Така терапія спрямована насамперед на пом’якшення симптомів та уповільнення негативної динаміки невиліковної недуги. Подібні кейси характеризують призначення інтенсивної паліативної підтримки вже на завершальних стадіях патології.
Реабілітація, яку надає хоспіс «Вілла Добра»
- Цілодобова турбота про підопічного здійснюється безперервно — послуги доглядальниці та чергова медсестра роблять все можливе, щоб полегшити страждання та надати підтримку у моральному та фізичному аспекті.
- Комфорт та чистота в житловому приміщенні, регулярна гігієнічна опіка (заміна білизни та підгузків), профілактика пролежнів та інших недуг, що супроводжують найбільш тяжке захворювання.
- Больовий синдром згладжується уколами і крапельницями, які включає інфузійна терапія. Усі ін’єкції виконує професійна медсестра, яка діє акуратно та делікатно.
- Так як хоспіс, геріатричний пансіонат, будинок для людей похилого віку — це свого роду медичний центр, то за хворим постійно спостерігають фахівці, які вносять корективи в програму підтримки життєво важливих функцій організму хворого.
- Соціальна адаптація у колі інших постояльців пансіонату дуже добре впливає на психологічний стан та настрій гостей хоспісу. Культурна програма та доступні розваги дуже прикрашають повсякденність та додають такі потрібні позитивні емоції. Наодинці ніхто не залишається ні на хвилину.
Сім’я завжди бажаний гість на «Віллі Добра»
Що ж до спілкування з родичами, воно завжди і незмінно заохочується адміністрацією. Доглядальниця завжди готова допомогти постояльцю виконати телефонний дзвінок, зв’язатися з рідними за допомогою месенджера на смартфоні або планшеті. Відвідування доступні завжди, крім тих годин, коли гості зайняті на підтримуючих процедурах або відпочивають. В закладі обладнане спеціальне приміщення, де близькі люди можуть приватно поспілкуватися або відзначити сімейну урочистість у вузькому колі.