Кардіолог нагадав про міри, які попереджають інфаркт влітку

Кардіолог нагадав про міри, які попереджають інфаркт влітку

інфаркт влітку, профілактика, приватний будинок для літніх людей, Вілла Добра, Львів, Львівська область

інфаркт влітку, профілактика, приватний будинок для літніх людей, Вілла Добра, Львів, Львівська областьЗгідно зі статистичними даними ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) пандемія стала каталізатором смертності, до якої призвели захворювання серцево-судинного спектру. На думку вчених медиків, сумна статистика зросла більш ніж на 25%. У невтішних прогнозах говориться, що смертність внаслідок кардіологічних загострень з часом лише зростатиме. Для українських пацієнтів це очевидно, адже війна в Україні лише посилює хронічні патології серед населення та сприяє виникненню нових хвороб. Профілактика патологічної схильності у родичів має стати обов’язковим заходом у кожній родині. Важко боротися зі спадковістю та тими захворюваннями, що спровокував генетичний фактор. Однак багато можна змінити, якщо по-справжньому перейматися цим питанням. Досвідчений кардіолог, який представляє приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра Львів», нагадав про міри, що практично гарантовано попереджають інфаркт.

Основні причини інфаркту

На думку львівського фахівця, до якого прислухаються багато хто, для кого ця тема зараз актуальна, існують основні правила, що напевно дозволять скоротити ризик серцевого нападу. Насамперед слід розпочати протидію основним джерелам кардіологічного патогенезу.

  • Гіпертонія, підвищений артеріальний тиск (АТ), коливання АТ, симптоми артеріальної гіпертензії.
  • Підвищений показник ІМТ (індекс маси тіла).
  • Цукровий діабет ІІ типу.
  • Холестеринові бляшки у судинах, які є наслідком підвищеної присутності холестерину в організмі.

Крім того, що надмірна вага та ожиріння викликають появу патології в серцевій та судинній системах організму людини, вони наближають загострення захворювання.

Що робити в першу чергу?

  • Кинути палити. Тютюнопаління є найбільш прямий шлях до інфаркту, а ось відмова від згубної пристрасті відразу скоротить його ймовірність на цілих 35%.
  • Зайнятися посильним спортом. Профілактика серцево-судинних порушень неможлива без фізичного навантаження в розумних межах, без тілесних зусиль, що відповідають Вашим можливостям та самопочуттю.
  • Сформувати графік фізичної активності. Стандартний набір вправ ЛФК (лікувальна фізкультура) та масаж, плавання та заняття на вертебральних тренажерах зміцнюють м’язову тканину, знижують рівень артеріального тиску та стабілізують кровообіг.
  • Корисно та смачно їсти. Включіть у раціон якнайбільше фруктів та овочів, горіхи, цільнозернову борошняну продукцію. Вам дуже потрібні калій та магній. Дуже важливо скоротити споживання кухонної солі.
  • Тваринні жири і трансжири краще зовсім виключити (особливо в смаженому вигляді і в напівфабрикатах) — вони ведуть до збільшення ІМТ і подальшого закупорювання холестерином кровоносних судин.
  • Налагодити гігієну нічного відпочинку. Денний сон — це дуже індивідуальне явище, тому в цьому аспекті все залежить від Вас, і питання прояснить лише консультація лікаря. Але спати вночі потрібно строго регулярно і щонайменше 7 годин. І ще, нагадує лікар: чим раніше Ви ляжете спати, тим інтенсивніше відпочинете і наберетеся енергії та сил, які знадобляться наступного дня.

Як уберегти серце в екстремальну спеку?

Кардіолог, який запрошує українців пенсійного віку, що мешкають у регіоні Львівська область, у приватний геріатричний пансіонат для літніх «Вілла Добра Львів», розповів про небезпеку літньої температури повітря для тих, у кого слабке серце. Фахівець дав кілька дійових рекомендацій.

Адже в жарку пору року серцевий апарат функціонує в режимі підвищеного навантаження, тому потрібно подбати про те, щоб знизити тиск та стабілізувати самопочуття.

Коли навколишня атмосфера розпалюється в буквальному, а не в переносному значенні, навіть здорова людина іноді почувається погано. У тих же громадян, чия повсякденність обтяжена серцево-судинною патологією, виникають запаморочення, задишка, набряклість нижніх кінцівок. Цього необхідно уникати, тому що всі ці фактори передбачають інфаркт.

  • Необхідно завжди пам’ятати про те, що організму потрібна вода. Можна в чисту воду додати скибочку лимона, що зовсім не зашкодить. Вчені говорять про необхідний мінімум води в об’ємі 2-3 літри на день. Проте все індивідуально. Не потрібно пити до здуття живота — знайдіть свою норму і її дотримуйтесь щодня.
  • Виключіть напої, які містять етанол (етиловий спирт). Алкоголь навіть у мінімальних кількостях може призвести до незворотних наслідків.
  • Не вгамуйте спрагу солодкою газировкою, чаєм і кавою. Такі напої підвищують артеріальний тиск і ще більше нагнітають спрагу. Не зловживайте мінералізованою водою. Найкраще пийте артезіанську воду, яка пройшла антивірусну обробку.
  • У розпал дня (з 12 до 16) намагайтеся не ходити спекотними вулицями з розпеченим асфальтом. В цей час краще залишатися вдома або в іншому прохолодному приміщенні.
  • Не їжте смажене та солоне. Віддавайте перевагу фруктам та овочам, які містять багато вологи. Крім того, це джерело необхідних органам мікроелементів та вітамінів.
  • Уникайте різких перепадів температури. Перехід із кондиціонованої прохолоди в жар літнього дня і навпаки може виявитися згубним для кровоносних судин. Якщо часто використовуєте кондиціонер, пам’ятайте про це.
  • Також необхідно виявляти обережність під час купання у холодній воді. При зануренні в крижану воду після спекотного повітря неминучий спазм судин — серцевий м’яз (міокард) може не витримати цей перепад.
  • Носіть легкий одяг із бавовняної тканини, який не обмежує рухи. Вільний фасон і натуральний склад забезпечать циркуляцію повітря, що дуже сприятливо для шкірного покриву, який зможе безперешкодно вбирати кисень.

Не забудьте про легкий головний убір, якщо все ж таки довелося вийти на вулицю в полуденну або пообідню спеку.

Корисні статті
Приватний пансіонат для літніх «Вілла Добра Львів» надасть догляд після операції та гіпертонічного кризу

Більшості з нас добре відомо, що якщо артеріальний тиск (АТ) перевищує показник 200 міліметрів

Львівська область, пансіонат для літніх, Львів, догляд після операції, гіпертонія
Корисні статті
Серцевий напад небезпечний, але ефективне відновлення після інфаркту поверне стабільність

Зміна природних сезонів не відбувається безслідно для тих українців та українок, у кого

серцевий напад, відновлення після інфаркту, стабільність, ЛФК, фізіотерапія, ціна, Львів, Львівська область
Корисні статті
Зручна для літніх локація, де доступна ефективна реабілітація після інсульту — «Вілла Добра Львів»

Внаслідок утворення тромбу або обриву аневризми відбувається порушення кровообігу в

реабілітація після інсульту, Львів, Львівська область, пансіонат для літніх, будинок для людей похилого віку
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг