Хвороба Альцгеймера: як розпізнати та як протистояти?

Хвороба Альцгеймера: як розпізнати та як протистояти?

дім престарілих, Львів, деменція, хвороба Альцгеймера, реабілітація

дім престарілих, Львів, деменція, хвороба Альцгеймера, реабілітаціяСудинна деменція нерідко набуває різноманітних форм, але результат незмінно сумний — адже медицина нездатна нині вилікувати патологію. Захворювання серцево-судинної системи та старече недоумство часто трансформуються в комплексний розлад не тільки психіки, але й зачіпає органи периферичної та центральної нервових систем. Такий підвид деменції називається хвороба Альцгеймера. У цій статті ми розповімо про те, як розпізнати відхилення та як протистояти цим тяжким порушенням. Нагадаємо також про те, що приватний дім престарілих «Вілла Добра Львів» (Львівська область) надає недорогий та затребуваний сервіс зі створення комфортних умов проживання для літніх українців, надає послуги доглядальниці, медсестри, реабілітолога, масажиста з оздоровлення людей похилого віку в рамках перевірених комплексів:

 • догляд за хворими на Альцгеймер;
 • догляд за літніми з деменцією;
 • догляд за хворими після інсульту;
 • догляд за літніми після інфаркту.

Ціна послуг цілком демократична — адміністрація пансіонату прагне підтримати населення регіону Львівська область та місто Львів у важкі роки соціальної кризи, яку створила війна в Україні. Тому вартість щомісячного курсу (+ амбулаторія та денний стаціонар) прийнятна переважній більшості українських громадян.

Як визначити хворобу Альцгеймера з великою ймовірністю: які перші ознаки?

У тому, як розпізнати цей вид патології судинна, стареча (сенільна) деменція, розібратися досить нескладно. Потрібно лише розуміти, що втрата пам’яті не єдине свідчення про її початок.

 • Виникають безперечні труднощі з логічним мисленням. Людині стає важко скласти найпростіші причинно-наслідкові ланцюжки і потім дотримуватися плану їх реалізації. У зв’язку з цим виникають дуже чутливі та прикрі складності під час елементарного походу до продуктового магазину чи оплати комунальних рахунків.
 • Погіршується зір. Стає розмитою картинка, важко сфокусуватись на необхідному в побуті предметі. Це призводить до великих складнощів у побутовій самостійності. Поступово людина стає залежною від сторонньої допомоги — їй потрібен постійний догляд за літніми в побутовому та гігієнічному аспектах.
 • Дезорієнтація у просторі та часі унеможливлює нормальне життя. Хворому потрібна цілодобова нянька, яка прийде на допомогу і вдень, і вночі. Літня людина може легко заблукати буквально в трьох стінах і нашкодити самому собі у найнешкідливішій ситуації.
 • Це нейродегенеративне захворювання описане медиками понад 100 років тому, але ліки досі не знайдено. Зазначимо, що ранні симптоми хвороби Альцгеймера досить різноманітні і часто не вичерпуються втратою пам’яті, втратою можливості орієнтуватися у просторі чи нездатністю доглядати себе у побуті.
 • У деяких кейсах спостерігається мовна дислексія, а також великі складнощі з підбором слів. Зрозуміло, такі факти відносяться до послаблення пам’яті і взагалі розумових здібностей, адже недоумство часто починається саме з труднощів у спілкуванні з іншими людьми. Однак саме запинання та довгі паузи у розмові, коли співрозмовник намагається підібрати потрібне слово чи термін, при частому та багаторазовому повторенні — це симптоми хвороби Альцгеймера.
 • Далі з найбільш явних симптомів можна виділити нездатність приймати найпростіші рішення, відсутність власної волі та логічного мислення. У такому разі турбота про хвору людину повністю лягає на плечі родичів, але приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра Львів» завжди готовий надати чудові умови проживання та кваліфіковане обслуговування досвідчених медиків.

Населення планети неухильно старіє і кількість хворих на Альцгеймер безперервно зростатиме

Вік як і раніше вважається основою патології, хоча причини хвороби Альцгеймера не оминають і навіть молодше населення, і громадян середнього віку. Єдине можна згадати, що такі випадки поки що поодинокі, а люди з особливими потребами, що досягли поважних років, досі залишаються саме тією групою ризику, яка більше за інших схильна до ймовірності захворіти. Так, міжнародна преса стверджує, що, за даними статистики у США, у віці 65+ налічується 5 мільйонів 500 тисяч північноамериканських громадян із цим захворюванням, яке діагностовано офіційно. На сьогодні наука не бачить реально дієвих способів зупинити прогресування хвороби у світовому масштабі — кількість пацієнтів з Альцгеймером постійно збільшуватиметься доти, доки не буде відкрито дійсно ефективний засіб. Додамо, що у зв’язку з більшою тривалістю життя у жінок захворювання трапляється частіше. Лідирують у сумній статистиці економічно розвинені держави, населення яких живе довше, ніж у країнах третього світу, і частина літнього населення, відповідно, неминуче зростає.

Хвороба Альцгеймера: що відбувається з хворими та як протистояти цьому?

Згідно зі статистикою ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я), захворіти може кожен 6 дорослий житель планети. Але є можливості це виправити в кожному окремому кейсі. Нагадаємо, що кількість хворих зросла майже на 90% на початку XXI століття, коли зросла смертність від хвороби Альцгеймера — у період з 2000 до 2014 року. Важко боротися з тим, що в судинах виникають амілоїдні бляшки (це сьогодні офіційно вважається основною причиною патології), але кожен з потенційних пацієнтів з цим діагнозом здатний змінити повсякденний спосіб життя. Невролог, що представляє приватний пансіонат для літніх людей «Вілла Добра Львів», рекомендує такі дії, які доступні на стаціонарі геріатричного закладу.

 • Регулярні фізичні вправи позитивно впливають на головний мозок людини, а не тільки на його фізичне тіло. Постійні навантаження підтримують обмін речовин, метаболізм на клітинному рівні та регулюють рівень глюкози у крові.
 • Соціальна адаптація, спілкування (бажано живе, але підійдуть і соціальні мережі), розмови у добрій компанії дуже корисні для мозку та емоційного стану, оскільки підтримують адекватне мислення. Когнітивні вправи (бесіда, листування, обмін повідомленнями), на думку фахівців, можуть знизити ризик захворіти на хворобу Альцгеймера на 70%.
 • Дієта, протистояння тим факторам, що викликають цукровий діабет, здатна набагато покращити стан судин, виключити тромбоз та атеросклероз. Їжте побільше овочів та фруктів, віддавайте перевагу горіхам, корисним крупам, бобовим культурам та нежирному білку (птахи, риба, яйця). Правильне харчування впливає на самопочуття надзвичайно позитивним чином.
 • Виключити хронічний стрес. Якнайбільше медитацій та позитивних емоцій. Літнім людям дуже допоможе в цьому аспекті медикаментозна терапія та культурне дозвілля під безперервним наглядом доброзичливого персоналу.
Корисні статті
Приватний будинок для літніх людей «Вілла Львів» — це кваліфікований догляд за інвалідами

В Україні, як і в деяких інших країнах, чимало інвалідів пенсійного віку. Люди з особливими

догляд за інвалідами, будинок для людей похилого віку, Львів, Львівська область, ціна, вартість, реабілітація
Корисні статті
Реабілітація після черепно-мозкової травми (ЧМТ) — це універсальне відновлення здоров’я пацієнта

Травма голови, на жаль, наздоганяє наших співгромадян іноді у найнесподіваніших ситуаціях.

реабілітація після ЧМТ, відновлення, лікування, Львів, будинок престарілих, ціна, вартість
Корисні статті
Реабілітація після оперативного лікування різноманітних захворювань

Захворювання, які потребують оперативного лікування, зустрічаються досить різноманітні

реабілітація після операції, відновлення, догляд за хірургічними хворими, приватний, будинок для літніх людей, Львів, Львівська область
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг