Приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра» Львів — це кваліфікована реабілітація після інсульту
Інсульт є надзвичайно поширеним у всьому світі ускладненням хронічної судинної патології, загостренням вегетативних порушень, до яких призводить багаторічна артеріальна гіпертензія. Навіть для відносно молодих людей такі шкідливі звички, як куріння, зловживання напоями, що містять етанол (етиловий спирт), малорухливий, абсолютно неспортивний стиль життя, систематичне переїдання, зайва вага та ожиріння призводять до подібних сумних наслідків. Якщо в результаті інсульту не настає смерть (у світовій статистиці це друга після ішемічної хвороби серця причина смертності серед населення земної кулі), то необхідне тривале і планомірне відновлення функцій всього організму. Приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра» Львів — це кваліфікована реабілітація після інсульту, яка доступна абсолютно всім українцям, які проживають або нині перебувають у регіоні Львівська область.
Скільки коштує реабілітація після інсульту (Львів)?
Відзначимо, що ціна, за якою надають послуги невролог, мануальний терапевт, ерготерапевт, рефлексотерапевт та масажист, найнижча в Україні. Те саме в регіоні Одеська область відноситься до геронтологічної установи приватний дім престарілих в Одесі. Догляд за літніми та комплекс реновації, що пропонує приватний геріатричний пансіонат, доступний усім постраждалим від тяжкої травми, якою є крововилив у мозок, розрив аневризми, утворення тромбу, апоплексичний удар, геморагічний, субарахноїдальний або ішемічний інсульт, стартує від 9 000 гривень на місяць.
Що пропонує на повному чи денному стаціонарі геронтологічний санаторій «Вілла Добра» у Львові?
- Зручне розміщення.
- Цілодобове спостереження чергової співробітниці, послуги доглядальниці.
- Гігієнічна опіка — регулярна заміна постільної та нижньої білизни, зміна підгузників, профілактика, що перешкоджає утворенню пролежнів у лежачих хворих.
- Постійна увага з боку спеціаліста. Обходи та огляди щодня виконують невролог та старша медсестра.
- Реабілітація рухових та мовних функцій відбувається відповідно до сучасних технік із застосуванням спеціальних тренажерів.
- Фізіотерапія, масаж, ЛФК, гімнастика щодня з перервами на відновлювальний відпочинок.
- Дієтичне харчування для всіх гостей — тільки свіжі продукти, очищена вода, вітаміни, макроелементи, мікроелементи.
- Своєчасний прийом медикаментів. Моніторинг прийому ліків за графіком, встановленим лікарем.
- Професійна медсестра виконує уколи і крапельниці.
- Соціальна адаптація, вправи для відновлення пам’яті, розмовні практики, настільні ігри, спільне дозвілля.
- Когнітивні техніки та психологічна підтримка, що дозволяє повернути та посилити втрачені здібності мислення. Максимальна допомога делікатного персоналу в усвідомленні того, що відбувається.
Додамо також важливу можливість щодня проводити час на свіжому повітрі. Ті з гостей, які здатні самостійно ходити, вирушають на прогулянку у будь-який час. Постояльцям допомагають ходунки, милиці, тростини. Доглядальниці виносять у сад на руках або використовуючи носилки тих, кого недуга «прикувала до ліжка». Така форма релаксації та відпочинку дуже важлива протягом усього реабілітаційного періоду.
Що робити для відновлення після інсульту?
Реабілітація стартує після гострого етапу, який проводить швидка допомога (медичний центр, лікарня) у відділенні інтенсивної терапії. Гострий етап полягає в прагненні врятувати життя потерпілого після крововиливу або тромбозу, що загострився. Ця терапія за терміном тривалості проводиться до місяця. На ранньому відновлювальному етапі, що триває близько півроку, починається повноцінне відновлення втрачених органічних функцій.
Що включає результативна реабілітація після інсульту?
- Медикаментозне лікування, що призначає кваліфікований невролог. Прийом ліків дуже важливий і ефективний тоді, коли проводиться строго за графіком. За виконанням призначень лікаря постояльцями скрупульозно стежить персонал пансіонату «Вілла Добра».
- Спеціальна ЛФК (лікувальна фізкультура) повертає постраждалим після апоплексичного удару та ЧМТ (черепно-мозкова травма) дрібну моторику. Заняття на сучасних тренажерах повертає можливості опорного та рухового апарату, дозволяє знову вчитися ходити без допомоги оточуючих. Вправи на захоплюючих стендах вчать чітко мислити та запам’ятовувати послідовність дій.
- Професійний лікувальний масаж торкається шийної, комірної, поперекової зони. Масажист активує м’язові тканини спини, шиї, живота, попереку, рук та ніг. Ця незамінна практика збільшує регенерацію в органах, посилює травмований, порушений кровообіг та кровопостачання, насичуючи мозок киснем.
- Зусилля спрямовані на відновлення функцій пам’яті, усунення мовних дисфункцій. Перебуваючи постійно в суспільстві, наші гості буквально наново вчаться висловлювати свої думки у словесній формі та розуміти вербальне звернення до них оточуючих — сусідів та персоналу.
- Проводиться планомірна профілактика наслідків інсульту, неврологічних порушень (депресія, фрустрація, невралгії, неврози, безсоння, харчові розлади, запаморочення, втрати свідомості, астенія та неврити), які часто виникають.
Що робити, щоб не було повторного інсульту?
Насамперед потрібно позбутися шкідливих звичок, а також змінити спосіб життя. Рекомендують регулярно відстежувати артеріальний тиск та не пропускати прийом гіпотензивних препаратів. Але не менш важливо внести до щоденного порядку фізичні вправи, прогулянки, заняття посильною фізкультурою, гімнастикою, популярними йогою, ушу та іншими оздоровчими практиками. Все разом це допоможе протистояти драматичним рецидивам.