Догляд за літніми інвалідами надає приватний геріатричний пансіонат «Вілла Добра» (Україна)
Літнім українцям у сучасних економічних умовах важко розраховувати на Пенсійний фонд чи Фонд соціального захисту інвалідів. Міністерство соціальної політики України всіма силами прагне допомогти нашим співгромадянам, яким надано офіційний статус інвалід. Однак групи, яким призначаються соціальні виплати та допомога, все одно не почуваються досить захищеними. Українським сім’ям доводиться за великим рахунком розраховувати тільки на себе, оскільки сильна економічна криза не дозволяє державі задовольняти потреби всіх категорій громадян, які потребують матеріальної допомоги та охорони здоров’я. Похилого віку українці — це люди з особливими потребами, які досягли поважних років, яких до того ж долають хронічні патології та загострення важких захворювань. Саме тому їм необхідний кваліфікований догляд за інвалідами, який найкраще надає приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра» (Одеса, Львів, Кривий Ріг, Черкаси). Зазначимо, що залежно від складності проблем із здоров’ям людині призначається група інвалідності. Це I (у ній є підгрупи), ІІ та ІІI групи.
За якими критеріями призначаються групи інвалідності?
Порядок встановлення інвалідності контролює відповідна Постанова Кабінету Міністрів України. У документі йдеться про конкретні умови, які встановлює медико-соціальна експертиза.
I група
Функціональні порушення організму у стійкій та явно вираженої тяжкості. Викликано відхилення вродженим дефектом органів або набутою травмою, хворобою. Внаслідок порушень людина не в змозі обслуговувати себе сама і надзвичайно обмежена у життєдіяльності. До цієї категорії належать інваліди з найтяжчими ушкодженнями організму. Такій людині потрібен постійний догляд за інвалідами та кваліфікована патронажна опіка. Критеріями встановлення інвалідності індивіда є одна або кілька категорій життєдіяльності, яка обмежена найвищим (III) ступенем.
Спостерігається відсутність можливості:
- виконувати певні види трудової діяльності;
- навчатися чогось нового;
- контролювати свої дії;
- нормально спілкуватися;
- орієнтуватися в просторі приміщення та на місцевості;
- самостійно пересуватися;
- обслуговувати себе.
Підгрупа А
До неї належать особи з особливо критичними ушкодженнями органів та органічними відхиленнями. Жалюгідний стан здоров’я змушує цих людей постійно звертатися за допомогою. Їм потрібен регулярний нагляд. Такий інвалід повністю залежить від інших осіб.
Підгрупа В
Особи, які офіційно включені до цієї категорії також відчувають жорстокі захворювання. Спостерігається часткова нездатність себе обслуговувати у побуті та соціумі. Інваліди цієї підгрупи залежать від інших громадян значною мірою.
У деяких випадках інваліди І групи здатні навчатися та займатися посильною трудовою діяльністю.
Спеціальні засоби мають компенсувати органічні дефекти, порушення функцій органів. Їм потрібна регулярна фізична реабілітація.
II група
Підставою визначення даного ступеня інвалідності також є стійкі порушення органів із явною вираженістю. Відхилення спричинені дефектами від народження, тяжкою травмою, гострою чи хронічною патологією. Однак, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, інвалід зберігає здатність обслуговувати себе самостійно, не вдаючись до постійної допомоги інших осіб. Проте є обмеження, що виражаються у періодичній нездатності:
- контролювати власну поведінку без допомоги зі сторони;
- спілкуватися з оточуючими: потрібна допомога або спеціальні засоби;
- зрозуміти де він знаходиться: при орієнтуванні необхідна допомога;
- працювати у певних сферах: потрібні спеціально обладнане робоче місце та певні умови;
- навчатися нарівні зі здоровими людьми: необхідні спеціальні програми навчання у спеціалізованих навчальних закладах;
- пересуватися: нерідко потрібна допомога та спеціальні засоби;
- до самообслуговування в деяких ситуаціях: відчуває нагальну потребу у допомозі та спеціальних пристосуваннях.
ІІІ група
Для визначення інвалідності беруться до уваги помірні порушення органів, які перешкоджають їх нормальному функціонуванню. Спостерігаються помірні обмеження життєдіяльності загалом і працездатності зокрема. Інваліду III групи потрібні соціальний захист та допомога. Ці люди здатні і вчитися, і працювати, але їм потрібна забезпеченість компенсацією відхилень та дефектів.
Інвалідів якої групи приймає приватний будинок для людей похилого віку «Вілла Добра»?
Приватний геріатричний пансіонат «Вілла Добра» (Україна) приймає всі без винятку категорії ослаблених громадян, а також усіх людей похилого віку, українців, яким необхідний повноцінний догляд за інвалідами. До послуг постояльців кваліфікована патронажна опіка та пильна увага фахівців — це невролог, реабілітолог, мануальний терапевт, масажист. Послуги доглядальниці припускають побутовий та гігієнічний догляд 24/7 без вихідних та перерв на свята — щоденне прибирання та провітрювання в кімнатах та всіх приміщеннях установи, дезінфекція, антибактеріальна обробка, регулярна зміна підгузників, нижньої та постільної білизни. Медсестра делікатно виконає уколи та крапельниці, простежить за своєчасним прийомом ліків. Доглядальниця допоможе поїсти, відвідати туалет та ванну кімнату, прогулятися на свіжому повітрі та провести час у теплій компанії однолітків. Доступне транспортування інвалідів разом з інвалідним візком на спеціальному інватаксі. Досвідчені санітари завжди допоможуть піднятися (а потім спуститися) на будь-який поверх за допомогою сидячих нош. У медтаксі є все необхідне — і колісні ноші, і спеціальні фіксатори.