Цукровий діабет провокує інсульт: можливий масовий сценарій

Цукровий діабет провокує інсульт: можливий масовий сценарій

цукровий діабет, пансіонат літніх людей, дім престарілих, Львів, Львівська область, інсульт

цукровий діабет, пансіонат літніх людей, дім престарілих, Львів, Львівська область, інсульт

В даний час цукровий діабет є найважливішою проблемою, яку вирішує сучасна ендокринологія та світова медицина загалом. Небезпека цього ендокринного захворювання полягає, зокрема, у його колосальному поширенні, яке неухильно зростає. Багатьом відомо, що цукровий діабет провокує інсульт, але не всі підозрюють про майбутню загрозу планетарного масштабу — можливий масовий сценарій. Згідно з прогнозами незалежних дослідників, кількість пацієнтів, яким поставлений даний діагноз, збільшиться майже втричі до 2050-го року: з 500 тисяч до 1,3 мільярда по всій земній кулі. На думку вчених, протягом найближчих 25-30 років на діабет захворіє фактично кожен 10-й громадянин планети. Наразі ЦД (цукровий діабет) діагностовано у 6% жителів Землі. У зв’язку з такою невтішною перспективою лікарі попереджають про вже зараз помітне зростання статистики тих тяжких захворювань та їх загострень, що безпосередньо торкаються серцево-судинної системи людини. Насамперед це інсульт, який після ішемічної хвороби серця посідає друге місце серед глобальних причин смертності населення.

Чому поширюється цукровий діабет, а за ним слідує інсульт?

Збільшення випадків захворюваності на ЦД пов’язують з хворим способом життя, який частіше викликає діабет II типу, а також з мінімальним зростанням числа хворих на діабет I типу, що вважається переважно спадковою патологією і розвивається у зв’язку з генетичною схильністю індивіда. На думку дослідників, очікується збільшення числа хворих на ЦД II типу.

 • Одним із факторів, у яких вчені бачать причини загрозливого поширення ЦД, є неухильне старіння населення. З кожним днем все більше людей виявляються у віковій категорії старше 65 років, яка набагато більше інших груп схильна до ендокринних і серцево-судинних патологій. Цілком обгрунтовано вважається, що у людей похилого віку набагато менше м’язової тканини. Адже саме м’язи допомагають людині утримувати в нормі показник чутливості до інсуліну.
 • Другою вагомою причиною катастрофічної поширеності ЦД фахівці бачать неправильне харчування, надмірне збільшення ваги та ожиріння різного ступеня.
 • Радикальні екологи називають і третю причину загрози масовості ЦД — забруднення повітря та навколишнього середовища. Вони вважають, що повітря, насичене мікроскопічними частинками важких металів та інших шкідливих хімічних елементів, легко проникає в організм людини крізь пори шкірного покриву. В результаті існує можливість виникнення запалення, яке позбавляє органічні клітини природної сприйнятливості до інсуліну.

Чому цукровий діабет згубно впливає на судини та серце?

 • Нагадаємо, що ЦД — це хронічна патологія, яка негативно впливає на процес перетравлення їжі та переробку продуктів харчування в енергетичні ресурси організму.
 • Згідно з даними, що опубліковані у звіті дослідників, порушення переробки їжі в енергію збільшує ймовірність інсульту діабетиків у 3 рази. Побічним ефектом ЦД нерідко стають патології кровоносних судин на ногах, які змушують медиків здійснювати ампутацію нижніх кінцівок задля врятування життя пацієнтів.
 • Люди, які страждають від наслідків ЦД, схильні до небезпеки пережити конкретно ішемічний або так званий лакунарний інсульт, який є інфарктом головного мозку в сегменті мозкових тканин діаметром 15 мм. Таке загострення провокують ЦД та артеріальна гіпертензія (АГ).
 • Наявність ЦД серйозно підвищує відсоток летальності при ГПМК (гострі порушення мозкового кровопостачання).
 • В результаті повторів лакунарних інсультів за наявності ЦД часто настає судинна деменція (недоумство).
  Люди, які страждають на ЦД, наражаються на багато небезпек — це не тільки серцево-судинні хвороби та їх згубні загострення (інсульт, інфаркт, ішемічна хвороба серця, апоплексичний удар, крововилив у мозок, раптовий розрив аневризми). У багатьох кейсах з ЦД II типу ймовірні хвороба Альцгеймера та ниркова недостатність.

Як уже зараз допомогти літнім родичам, які мають цукровий діабет II типу?

Система охорони здоров’я країни, яку, як і інші державні інституції, сильно послабила війна в Україні, зробить усе можливе, щоб захистити своїх громадян від небезпеки, що несе у собі світова захворюваність на ЦД. Однак у наші дні навіть ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) з сумом визнає свою неготовність до такого катастрофічного зростання захворюваності, яку очікують у найближчі десятиліття по всьому світу. Тому нашим співгромадянам необхідно розуміти, що деякі кроки доведеться робити виключно самотужки. Самостійне рішення, яке здатна ухвалити кожна українська родина, насамперед полягає у зверненні за допомогою у приватний будинок пристарілих. Так, у регіоні Львівська область це без сумніву приватний пансіонат для літніх «Вілла Добра Львів», контакти якого представлені на відповідній сторінці мережного ресурсу.

Що доступно громадянам, у яких діагностовано цукровий діабет та серцево-судинні патології?

 • Розміщення у відмінних умовах проживання — це спеціальні приміщення, які зручні для постійного перебування, медичного контролю та проходження відновлювальних комплексів.
 • Цілодобовий догляд за лежачими хворими, які перенесли хірургічну операцію чи травму — кваліфікований персонал.
 • Дієтичне харчування та оздоровчий раціон для тих гостей закладу, хто хворіє на ЦД II та I типу. Прийоми їжі відповідають призначенню ендокринолога — до 8 разів на добу.
 • Реабілітація після інсульту, інфаркту, перелому шийки стегна, ЧМТ (черепно-мозкова травма) та ендопротезування.
 • Лікувальний масаж, мануальна терапія, фізіотерапія — індивідуальний підхід до кожного постояльця.

Окремо відзначимо постійну можливість гостей закладу проводити час на свіжому повітрі і спілкуватися в колі доброзичливих однолітків.

Корисні статті
Комфортний приватний будинок для літніх людей у Львові недорого організовує відновлення після операції

Оперативне лікування є найбільш радикальний, але часто єдиний по-справжньому ефективний

реабілітація після операції, відновлення, Львів, Львівська область, лікування, догляд
Корисні статті
Пансіонат для літніх людей у ​​Львові — комфортний простір у літню спеку

Спекотна погода влітку для багатьох громадян стає періодом випробувань, коли в ці кілька

літо, спека, пансіонат для літніх, Львів, Львівська область, послуги доглядальниці, чергова медсестра
Корисні статті
Реабілітація після інсульту в місті Львів — актуальна необхідність та результативна профілактика

Здоров’я близьких і рідних людей для всіх нас — цце найдорожче, чим ми володіємо. Тому

реабілітація після інсульту, Львів, ціна, вартість, відновлення, лікування, допомога, Львівська область, будинок престарілих
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг