Цукровий діабет провокує інсульт: можливий масовий сценарій

Цукровий діабет провокує інсульт: можливий масовий сценарій

цукровий діабет, пансіонат літніх людей, дім престарілих, Львів, Львівська область, інсульт

цукровий діабет, пансіонат літніх людей, дім престарілих, Львів, Львівська область, інсульт

В даний час цукровий діабет є найважливішою проблемою, яку вирішує сучасна ендокринологія та світова медицина загалом. Небезпека цього ендокринного захворювання полягає, зокрема, у його колосальному поширенні, яке неухильно зростає. Багатьом відомо, що цукровий діабет провокує інсульт, але не всі підозрюють про майбутню загрозу планетарного масштабу — можливий масовий сценарій. Згідно з прогнозами незалежних дослідників, кількість пацієнтів, яким поставлений даний діагноз, збільшиться майже втричі до 2050-го року: з 500 тисяч до 1,3 мільярда по всій земній кулі. На думку вчених, протягом найближчих 25-30 років на діабет захворіє фактично кожен 10-й громадянин планети. Наразі ЦД (цукровий діабет) діагностовано у 6% жителів Землі. У зв’язку з такою невтішною перспективою лікарі попереджають про вже зараз помітне зростання статистики тих тяжких захворювань та їх загострень, що безпосередньо торкаються серцево-судинної системи людини. Насамперед це інсульт, який після ішемічної хвороби серця посідає друге місце серед глобальних причин смертності населення.

Чому поширюється цукровий діабет, а за ним слідує інсульт?

Збільшення випадків захворюваності на ЦД пов’язують з хворим способом життя, який частіше викликає діабет II типу, а також з мінімальним зростанням числа хворих на діабет I типу, що вважається переважно спадковою патологією і розвивається у зв’язку з генетичною схильністю індивіда. На думку дослідників, очікується збільшення числа хворих на ЦД II типу.

  • Одним із факторів, у яких вчені бачать причини загрозливого поширення ЦД, є неухильне старіння населення. З кожним днем все більше людей виявляються у віковій категорії старше 65 років, яка набагато більше інших груп схильна до ендокринних і серцево-судинних патологій. Цілком обгрунтовано вважається, що у людей похилого віку набагато менше м’язової тканини. Адже саме м’язи допомагають людині утримувати в нормі показник чутливості до інсуліну.
  • Другою вагомою причиною катастрофічної поширеності ЦД фахівці бачать неправильне харчування, надмірне збільшення ваги та ожиріння різного ступеня.
  • Радикальні екологи називають і третю причину загрози масовості ЦД — забруднення повітря та навколишнього середовища. Вони вважають, що повітря, насичене мікроскопічними частинками важких металів та інших шкідливих хімічних елементів, легко проникає в організм людини крізь пори шкірного покриву. В результаті існує можливість виникнення запалення, яке позбавляє органічні клітини природної сприйнятливості до інсуліну.

Чому цукровий діабет згубно впливає на судини та серце?

  • Нагадаємо, що ЦД — це хронічна патологія, яка негативно впливає на процес перетравлення їжі та переробку продуктів харчування в енергетичні ресурси організму.
  • Згідно з даними, що опубліковані у звіті дослідників, порушення переробки їжі в енергію збільшує ймовірність інсульту діабетиків у 3 рази. Побічним ефектом ЦД нерідко стають патології кровоносних судин на ногах, які змушують медиків здійснювати ампутацію нижніх кінцівок задля врятування життя пацієнтів.
  • Люди, які страждають від наслідків ЦД, схильні до небезпеки пережити конкретно ішемічний або так званий лакунарний інсульт, який є інфарктом головного мозку в сегменті мозкових тканин діаметром 15 мм. Таке загострення провокують ЦД та артеріальна гіпертензія (АГ).
  • Наявність ЦД серйозно підвищує відсоток летальності при ГПМК (гострі порушення мозкового кровопостачання).
  • В результаті повторів лакунарних інсультів за наявності ЦД часто настає судинна деменція (недоумство).
    Люди, які страждають на ЦД, наражаються на багато небезпек — це не тільки серцево-судинні хвороби та їх згубні загострення (інсульт, інфаркт, ішемічна хвороба серця, апоплексичний удар, крововилив у мозок, раптовий розрив аневризми). У багатьох кейсах з ЦД II типу ймовірні хвороба Альцгеймера та ниркова недостатність.

Як уже зараз допомогти літнім родичам, які мають цукровий діабет II типу?

Система охорони здоров’я країни, яку, як і інші державні інституції, сильно послабила війна в Україні, зробить усе можливе, щоб захистити своїх громадян від небезпеки, що несе у собі світова захворюваність на ЦД. Однак у наші дні навіть ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) з сумом визнає свою неготовність до такого катастрофічного зростання захворюваності, яку очікують у найближчі десятиліття по всьому світу. Тому нашим співгромадянам необхідно розуміти, що деякі кроки доведеться робити виключно самотужки. Самостійне рішення, яке здатна ухвалити кожна українська родина, насамперед полягає у зверненні за допомогою у приватний будинок пристарілих. Так, у регіоні Львівська область це без сумніву приватний пансіонат для літніх «Вілла Добра Львів», контакти якого представлені на відповідній сторінці мережного ресурсу.

Що доступно громадянам, у яких діагностовано цукровий діабет та серцево-судинні патології?

  • Розміщення у відмінних умовах проживання — це спеціальні приміщення, які зручні для постійного перебування, медичного контролю та проходження відновлювальних комплексів.
  • Цілодобовий догляд за лежачими хворими, які перенесли хірургічну операцію чи травму — кваліфікований персонал.
  • Дієтичне харчування та оздоровчий раціон для тих гостей закладу, хто хворіє на ЦД II та I типу. Прийоми їжі відповідають призначенню ендокринолога — до 8 разів на добу.
  • Реабілітація після інсульту, інфаркту, перелому шийки стегна, ЧМТ (черепно-мозкова травма) та ендопротезування.
  • Лікувальний масаж, мануальна терапія, фізіотерапія — індивідуальний підхід до кожного постояльця.

Окремо відзначимо постійну можливість гостей закладу проводити час на свіжому повітрі і спілкуватися в колі доброзичливих однолітків.

Корисні статті
Інсульт виключено, якщо усвідомлена активність перемагає хронічний стрес

На сьогодні майже всі мешканці нашої держави мають достатньо причин для пригніченого

причини інсульту інсульт, Львівська область, реабілітація, Львів
Корисні статті
Хвороба Альцгеймера: як розпізнати та як протистояти?

Судинна деменція нерідко набуває різноманітних форм, але результат незмінно сумний —

дім престарілих, Львів, деменція, хвороба Альцгеймера, реабілітація
Корисні статті
За якими критеріями доступно діагностувати інсульт у ранній стадії?

Багато фахівців з усією підставою вважають, що реабілітація після інсульту найбільш ефективна

Львів, інсульт, догляд за хворими після інсульту, дім престарілих
Бажаєте отримати консультацію?
Надішліть заявку — наші спеціалісти негайно запропонують оптимальний варіант послуг