Приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра» надає кваліфікований догляд за хірургічними хворими у Львові
Дослідниця і засновниця сестринської справи, патронажної служби та санітарії в актуальній формі, як ми її розуміємо зараз, британська сестра милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910) небезпідставно вважала, що метушня і сторонній шум надають на хворого вкрай негативний та обтяжливий вплив. Незатишне приміщення, сторонні звуки, повітря, насичене вихлопами та шкідливими викидами, викликають відторгнення у людського організму, якому потрібні реновація та відновлення. Забезпечити потрібну атмосферу, благотворну тишу і створити всі умови для того, щоб людина зміцніла і повернулася до нормального життя після оперативного лікування, може лише спеціалізована установа. У регіоні Львівська область такий чудовий заклад, безперечно, існує. Це приватний будинок для літніх людей «Вілла Добра», який надає кваліфікований догляд за хірургічними хворими у Львові.
Необхідність вводити лікувально-охоронний режим суворо дотримується
Дисфункції органічних систем та окремих органів, що переважно спостерігаються після хірургічного втручання, потребують певних умов, у межах яких виконується професійний догляд за хірургічними хворими.
- Основним завданням патронажної служби є запобігання виникненню інфекцій.
- У другу чергу, це максимальне сприяння прискоренню процесу регенерації.
- Потрібно приділити пильну увагу стану серцево-судинної системи, тому, як серце та судини перенесли анестезію та тривале або короткочасне оперативне лікування.
- Легкі та дихальна система також потребують регулярних оглядів та перевірок, оскільки можливі найнепередбачуваніші ускладнення.
- Тромбоз загрожує кровоносним судинам під час тривалого лежання у ліжку. Необхідно запобігати таким явищам, як анемія, емболія та утворення тромбів. Ці явища здатні негативно вплинути на стан хірургічного хворого найсумнішим чином.
- Гіпоксемія, скорочення вентиляції легень, зменшення кількості легеневих рухів — до таких наслідків нерідко наводить больовий синдром.
- Скорочення, пом’якшення та повне усунення больових відчуттів у підопічного після операції — найважливіше завдання, яке має реалізувати повноцінний догляд за хірургічним хворим.
- Травна система та органи ШКТ (шлунково-кишковий тракт) часто зазнають значних порушень, які необхідно контролювати та по можливості нівелювати. Парез кишечника, пронос, запор та інші негативні явища вимагають негайного оздоровлення, щоб уникнути більш серйозних ускладнень.
Контроль пов’язки на рані та своєчасні перев’язки
Для нормального самопочуття хворих після операції дуже важливо стежити за станом пов’язки на рані, яка може сковзнути і тоді післяопераційний шов буде підданий впливу навколишнього середовища, може бути атакований хвороботворними мікроорганізмами. Послуги доглядальниці передбачають цілодобове спостереження за станом хворого, виконання перев’язки та реалізацію контролю за станом бинта.
Профілактика пролежнів
Дуже важливим аспектом догляду за хірургічними постояльцями є протидія утворенню пролежнів. Це також виконують няні, які періодично перевертають хворого з боку на бік і не допускають, щоб він перебував у наповненому підгузнику або вологому середовищі, що утворюється на постільній та нижній білизні.
Гіподинамія неприпустима для післяопераційного постояльця
Підкреслимо, що найчастіше емболія, тромбоз, посилення гіпоксемії, скорочення легеневої вентиляції, атрофія м’язів, у тому числі, що стосуються шлунково-кишкового тракту, ослаблення роботи травного тракту викликані таким абсолютно неприпустимим у цій ситуації явищем, яким є гіподинамія. Справді, дефіцит фізичного руху, який цілком виправдано відчувають хворі, які перенесли хірургічне втручання у внутрішні органи, зазвичай носить вимушений характер. Великі операції на черевній порожнині, перелом хірургічної шийки стегна або хребта, важка ЧМТ (черепно-мозкова травма) можуть бути вагомими причинами дефіциту рухової активності у післяопераційного хворого.
Шкідливі наслідки гіподинамії
- Атрофія м’язів та м’язових тканин.
- Порушення обміну речовин в організмі.
- Скорочення обсягів білка, що синтезується.
- Головний біль.
- Безсоння.
- Емоційна нестабільність.
- Ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, інші захворювання серцево-судинної системи.
- ХОХЛ (хронічна обструктивна хвороба легень).
- Статеві дисфункції у чоловіків та жінок.
Профілактика гіподинамії у будинку для людей похилого віку «Вілла Добра» Львів
- Невролог, старша медсестра, мануальний терапевт та професійний масажист приділяють пильну увагу заходам, що перешкоджають розвитку негативних факторів внаслідок дефіциту рухової активності у хірургічних гостей геріатричного пансіонату. Для запобігання сумним наслідкам, до яких здатна призвести гіподинамія, кваліфіковані співробітники геронтологічного санаторію «Вілла Добра» застосовують лікувальний масаж на таких ділянках та органах, щоб не торкатися прооперованих сегментів тіла, легку ЛФК (лікувальна фізкультура).
- Няні та доглядальниці застосовують ходунки, милиці та тростини, які допомагають хірургічним хворим здійснювати спочатку невеликі самостійні переходи з фізичною підтримкою персоналу, а потім все більш впевнені та безпечні кроки. Це стосується всіх постояльців крім тих хірургічних хворих, які перебувають у вкрай тяжкому стані. Так, найпростіші та найлегші вправи гості пансіонату починають здійснювати в горизонтальному положенні лежачи в ліжку, а потім вже поряд з ліжком.
Реабілітація після операції, як і весь комплекс занять посильною гімнастикою, спрямовані на оздоровлення всіх груп м’язів і суглобів. «Сестри милосердя» будинку для людей похилого віку «Вілла Добра», виконуючи догляд за хірургічними хворими, завжди забезпечують гостям закладу безшумну та спокійну атмосферу, що сприяє таким ефективним заходам, як фізіотерапія та психологічне відновлення після оперативного лікування.