Якщо людину спіткав інфаркт, то необхідно продумане і скрупульозне відновлення, яке передбачає дієтичне харчування, фізіотерапевтичні процедури, когнітивну реновацію і, звичайно ж, медикаментозний курс і подальшу лікарську терапію. Кожному українцеві, який переніс гостре порушення кровопостачання серцевого апарату та зупинку роботи серця, потрібна кваліфікована реабілітація після інфаркту та особливий догляд. У регіоні місто Львів та Львівська область даний сервіс надає приватний геріатричний пансіонат «Вілла Добра», в якому використовують новітні технології відновлення ослабленого організму, що зазнав серцево-судинної патології. Один з найрезультативніших методів називається кардіореабілітація. Що таке кардіореабілітація? Це комплекс заходів соціального, навчального, психологічного, фізіологічного та оздоровчого спрямування. Ці заходи повертають хворим втрачений психологічний статус, дають впевненість у своїх силах, відновлюють самостійність у побутових питаннях та дозволяють уникнути повторення пережитої травми в рамках ССЗ (серцево-судинне захворювання).
Стався інфаркт — як уникнути рецидиву?
- Життя після інфаркту продовжується. Для того, щоб воно протікала адекватно, в нормальному порядку, потрібне кваліфіковане відновлення. Існує ризик повторення. Про це варто подбати насамперед.
- Однак кардіореабілітація повертає сили постраждалим і усуває ймовірність рецидиву. Програма такого відновлення складається з кількох етапів. Сенс її реалізації полягає в тому, щоб хворий повернувся у нормальну повсякденність із мінімальними втратами.
- Необхідне повне зосередження на цю мету — максимально покращити своє самопочуття.
Найважливіший аспект будь-якого реабілітаційного процесу
Чинник часу завжди залишається вирішальним. Продумана реабілітаційна програма дає відчутні результати, коли стартує негайно. Тобто, якщо людина відновилася настільки, що здатна почати виконувати найпростіші вправи та дії, потрібно розпочати процес її оздоровлення невідкладно. Зрозуміло, це вирішує досвідчений невролог, який, наприклад, представляє приватний будинок для людей похилого віку у Львові «Вілла Добра». На основі актуальних аналізів, для яких проводиться відбір біологічних матеріалів, а також КТ (комп’ютерна томографія), ЕКГ (електрокардіограма) та УЗД (ультразвукове дослідження), робляться певні висновки, що підкріплюють вже сформований анамнез. Клінічна карта підопічного є підставою для призначень, які мають зробити очікуваний ефект.
З яких етапів складається кардіореабілітація?
Програма, що триває від 3 до 9 місяців, проходить під контролем кваліфікованих медиків — це фізіотерапевт та невролог. І, як ми вже сказали, найсприятливіші наслідки її реалізації гарантує максимально ранній старт.
- Насамперед потрібно дати об’єктивну оцінку стану здоров’я хворого на цей момент і точно з’ясувати причини інфаркту. Підопічними частіше стають люди з особливими потребами, які досягли похилого віку, або ті громадяни, які мають шкідливі звички: куріння, зловживання напоями, що містять етанол (етиловий спирт). До групи ризику включені українці з надмірною вагою, і ті, хто має цукровий діабет у важкій стадії.
- Перед призначенням процедур потрібно точно визначити ті, які з них безпечні для хворого в кожному конкретному кейсі.
- Фізіотерапевт здійснює ретельний контроль допустимих навантажень на серцевий апарат та судинну систему підопічного.
- Важливо чітко усвідомлювати якихось тренувань і вправ потрібно категорично уникати, а що припустимо, того й дотримуватися.
- Розуміючи патогенез інфаркту у кожному індивідуальному кейсі, можна виключити джерело стресового стану, що спричинило загострення ССЗ.
- Фізіотерапія, масаж та ЛФК (лікувальна фізкультура) спрямовані не лише на оздоровлення серцевого апарату, а й на реновацію нервової, дихальної, ендокринної та вегетативної системи. Потрібно відновлення всього організму, а також усунення мовних та когнітивних дисфункцій.
Усвідомленість дій щодо відновлення життєво важливих органів
Велике значення має психологічний чинник. Особливо це стосується вікової категорії 65+. Мислення, органи чуття у зв’язку з інфарктом переживають сильне потрясіння, яке не менше, ніж фізичні порушення. У зв’язку з цим слід зазначити користь перебування у суспільстві, яке успішно формує приватний геронтологічний санаторій «Вілла Добра» (Львівська область). Доброзичливі сусіди та приязний персонал справляють на постояльців найкращий психоемоційний вплив.